2022 Kanepe Modellerinde En Göze Çarpanlar!
Blog

2022 Kanepe Modellerinde En Göze Çarpanlar!

Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da oturma odası dekorasyonunda birtakım yenilikler göze çarpmaktadır. Bu yeniliklerden TV ünitelerinden sehpalara konsollardan kanepelere kadar pek çok ürün etkilenmiştir. Özellikle kanepelerde ve kanepe takımlarında meydana gelen değişimler oturma odalarının daha kullanışlı ve daha ilgi çekici olmasını sağlamıştır. Aşağıda kanepe ve kanepe takımları modelleri detaylı olarak anlatılmıştır. Bu modellerden yardım alarak 2022 yılında en çok dikkat edilen renkleri belirleyebilir, kanepe takımlarının desenleri hakkında fikir edinebilir, kapitone detaylara göre bir model seçebilir ya da dayanıklılık açısından en iyi olan kanepe modelinde karar kılabilirsiniz.

Barcelona Kanepe Takımı

İçerisinde birbirine zıt iki rengi birlikte bulunduran Barcelona Kanepe Takım hem evinize hem de size iyi gelecektir. Takımda genel olarak modern hava hâkim olsa da klasikten de ödün verilmemektedir. Takım içerisinde yer alan kanepelerin konforu artırılmış olup sırtınızı tam olarak sarabilmesi için dikişli sırt detaylarına yer verilmiştir. Gereksiz herhangi bir çıkıntıya sahip olan bu model, daha çok sade ve minimal bir tasarım arzulayanlar arasında tercih edilmektedir. Kanepelerde metal renk ayaklar kullanılmış olup bu ayakların uzun olarak tasarlanmış olması temizlik açısından iyi olacaktır.

Infitini Kanepe Takımı

Bir adet berjere sahip olan Infiniti Kanepe Takımı bünyesinde iki adet de kanepe bulunmaktadır. Gerek kanepelerde gerekse de berjerde sırt detaylarında baklava desenler hakimdir. Bunun nedeni oturulduğunda insan anatomisine uyum sağlayarak rahat bir his uyandırmaktır. Modelde yer alan koltuklarda rahat süngerler kullanılmış olup oturulduğunda içe geçen modelden oluşmaktadır. Takım içerisinde ağırlıklı olarak beyaz kullanılsa da kanepelerden biri parlak siyah renge sahiptir. Takımda yer alan orta sehpanın üst tablası kahve tonu ile kapatılmıştır.

İstanbul Kanape Takımı

Takımda ağırlıklı olarak koyu kahve tonları yer aldığı için geniş odalarınızda kullanmanız daha iyi olacaktır. İstanbul Kanepe Takımı içerisinde iki adet berjer, bir adet orta sehpa ve iki adet ikili kanepeye yer verilmiştir. Hem kanepelerin hem de berjerlerin duruşu şık ve iddialıdır. Kanepe ve koltuklarda gold renkli ayaklar kullanılmaktadır. Ayrıca orta sehpa kenarlarında da gold geçişlere yer verilmektedir. Modelde gold geçişlerin yer alması 2022 kreasyonu için önemli bir paya sahiptir. Modelde aynı zamanda doğal görünümü artırıcı ahşap detaylar da hakimdir.

Lexus Kanepe Takımı

Lexus Kanape Takımı bünyesinde yer alan en dikkat çekici özellik, sırt kısmında kullanılan ekstra süngerlerdir. Bu süngerler koltuğun geri kalanı ile aynı renge sahip olur sırtınıza uyum sağlamaktadır. Bu nedenle kanepelerden birine oturduğunuz zaman ergonomik açıdan rahat edeceksiniz. Lexus kreasyonu içerisinde yer alan berjer soft kahve tonunda sahiptir. Kanepelerden daha uzun bir yapıya sahip olan berjer, dinlenme amacı ile özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede eve yorgun geldiğinizde berjerinizi kullanabilir ve kendinizi soft renklerin gözü yormayan duruşları ve berjer minderinin rahatlığı ile dinlendirebilirsiniz.

Lizbon Kanepe Takımı

Bu kanepe takımı sizlerin kolay bir şekilde temizleyebilmesi için nubuk kumaş ile kaplanmıştır. Nubuk kumaş yapısı itibari ile sıvı tutmayan ve silinerek temizlenebilen bir üründür. Desensiz bir yapıya sahip olan kumaş, hem berjeri hem de kanepeleri kaplamak için kullanılmıştır. Kanepe ve berjerde yer alan metal ayakların aynısı orta sehpanın ayaklarında da göze çarpmaktadır. Modelde yer verilen orta sehpa yuvarlak bir tasarıma sahip olup kreasyonun geri kalan parçaları ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Lizbon Kanepe Takımı modelini tercih edecek bireyler geniş salonlarda ya da açık renk duvara sahip odalarda kullanırlarsa daha ferah bir dekorasyona sahip olabilir.

Zen Kanepe Takımı

Yumuşak geçişlerden ziyade keskin tonlara sahip olan Zen Kanepe Takımı sizleri farklı bir evrene sürükleyecektir. İddialı çizgilere sırt kısmında yer veren ürün, rahat bir oturuma sahiptir. Zen kreasyonu içerisinde bulunan iki berjerde de sırt kısımlarında gri kumaş kullanılmıştır. Takımda bulunan parçaların ayak ve kol kısımlarında abartıya kaçmayan altın kaplamalar kullanılmıştır. Takım içerisinde yer verilen sehpa ikili olup yuvarlak görünümü ile kanepelere uyum sağlamaktadır. Modeli bir hal ile tamamlamak ister iseniz beyaz bir halı tercih edebilir ve oturma odanızı 2022’ye göre düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir