Oturma Odalarınıza En Çok Yakışacak Kanepe Modelleri
Blog

Oturma Odalarınıza En Çok Yakışacak Kanepe Modelleri

Oturma odası dizaynı sırasında ilk olarak mobilyalar seçilmektedir. Mobilyalar arasında kanepeden köşe takımına berjerden duvar ünitesine kadar pek çok parça yer almaktadır. Odalarınızın boyutuna uygun olarak bu mobilyaların sayısını artırıp azaltabilirsiniz. Her boyuttaki oturma odası için kullanılması gereken önemli parçalardan biri kanepelerdir. 2022 kanepe modelleri diğer modellerden farklı olarak daha gösterişli ve rahat bir formda üretilmektedir. Modellerden her biri kendine özgü avantajlara sahiptir. Modellerden biri sandık formatında açılıp kapanabilir iken diğer modelin kol kısımları çıkartılabilmektedir. Bazı modellerde çift süngere yer verilerek rahatlık artırılmış iken bazı modellerde ise renk ön plandadır. Aşağıda sizler için derlenmiş 6 farklı kanepe modeline yer verilmiştir. Bu kanepe modelleri arasından sizin için en uygun olanı seçerek evlerinizi isteğinize uygun bir şekilde kombin yapabilirsiniz.

Chester Kanepe Modeli

Genel olarak deri, suni deri ya da nubuk tarzı kumaşlardan elde edilen bu ürün oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Ürünün sırt detaylarında ya da kol koyma kısımlarında baklava dilimleri göze çarpmaktadır. Bu dilimler genel olarak kanepenin dış kısmında yer almaktadır. Chester kanepe modeli karakteristik yapısında ön plana çıkan detay, bu modellerin ayaklarının ya çok yüksek ya da çok alçak olmasıdır. Modeller şık bir dizayna sahip oldukları için salonların başköşelerinde, bürolarda, iş adamlarının odasında ya da ofislerde sıklıkla kullanılmaktadır. Modellerin süngerleri kolay temizlenebilen bir kumaş ile kaplanmıştır. Modelin süngerlerinde ekstra bir konfor yer almaktadır. Oturdukça derine inen yapı aile bireylerinizin rahat etmesini sağlamaktadır.

Modern Kanepe Modeli

Modern kanepe modeli genel olarak son on yıl içerisinde meydana gelen değişimleri bünyesinde barındıran bir kanepe türüdür. Klasik tarzdan tam anlamı ile kopmamış olan bu model, büyük oranda modern çağdan yararlanmaktadır. Modelin ayak detaylarında bombeli kesimler göze çarpmaktadır. Ayrıca düz kesimli ayaklar da bu kanepelerde bulabilirsiniz. Modern kanepeler genellikle ithal kumaşla kaplanmaktadır. Bu kumaşların yapısı diğer kumaşlardan daha serttir. Ancak dayanım yönünden oldukça iyidir. Modern stil söz konusu olduğunda akla gelen bu model sizlere istediğiniz dekorasyonu yaratma olanağı verecektir. Modern kanepelerin sırt kısımları genel olarak yuvarlaktır. Kanepelerde ahşap kullanımı ön plana çıkmaktadır.

Otantik Kanepe Modeli

Eski zamanların bordo ve hâkî gibi renkleri otantik kanepe modeli ile geri gelmiştir. 2022 yılına ait tasarımları bünyesinde barındıran model büyük anlamda eski çağlardan esinlenmektedir. Modelde eski çağlardaki gibi metallerin sık kullanıldığı görülmektedir. Ayrıca kanepenin sırt detayları keskin geçişlere sahiptir. Bu keskin geçişler sizleri seksenlerin büyüleyici dünyasına sürüklemektedir. Otantik stil söz konusu olduğunda ahşap tonlarından da yararlanılan bu modeli tercih edebilirsiniz.

Berjer Kanepe Modeli

Berjerler tekli kanepeler şeklinde de bilinen kullanışlı mobilyalardır. İnsanların ateş karşısında dinlenebilmesi için özel olarak tasarlanan berjer kanepe modeli oldukça estetiktir. Ayak detaylarında yer alan düz geçişler sizleri kendisine doğru çekecektir. Genel olarak uzun ayaklardan imal edilen bu model, uzun bir sırt kısmına sahiptir. Modelde oturulan minder oldukça kalındır. Minderin oturdukça içine gitmesi sizlere konforlu bir dinlenme deneyimi sunacaktır. Modeli köşe takımı ya da oturma gruplarınız ile kombin yaparak kullanabilirsiniz.

Sandık Tipi Kanepe Modeli

Kanepelerde şıklık ve güzelliğin yanı sıra işlevsellik de oldukça önemlidir. Kanepelerin işlevsel olup olmadığına karar verebilmek için bazı özellikleri incelenmektedir. Kanepelerin açılıp açılamaması, içerisinde sandık olup olmaması ya da kanepelerin yatağa dönüşüp dönüşmemesi gibi pek çok özellik sandık tipi kanepe modeli içerisinde yer almaktadır. Sandık tipi model sayesinde oturma odası, salon ya da hol gibi pek çok odada alandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Alanınızı verimli olarak kullanabilmeniz için sandık tipi kanepeler kolay bir şekilde açılabilmektedir.

Klasik Kanepe Modeli

Eski zamanların renk ve desenlerine hâkim olan bu model özellikle yeni nesil tarafından övgü ile karşılanmaktadır. Özellikle 90’lı yılların başından hoşlanan insanlar klasik kanepe modelleri sayesinde istedikleri dekorasyona kavuşabilmektedir. Metalik geçişlerin hâkim olduğu bu model evlerinizde sıradan olmayan bir hava yaratacaktır. Modelin kumaşı eski zamanlardaki gibi çiçekler ya da puantiyeler ile süslenmiştir. Modelin ayaklarında ise bombeli bir duruş yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir